середу, 22 червня 2016 р.

Дві карти, дві карти!

Ні, не три, а саме дві. Три були гральні, дві в нас дорожні. Як збудувати в Україні сучасну партію? Не знаєте, а є люди, що пропонують певний план.

Про це і поговоримо.

Віталій Кулик

Подає свою пропозицію тут: http://hvylya.net/analytics/politics/budushhee-politicheskih-partiy.html

І зокрема в тому тексті є такий план, я зацитую:

1) Прорастание новых субъектов изнутри нынешней партийной системы. В существующих партиях уже используются новые элементы («Сила людей» и ДемАльянс и др).

2) Усиление анти-политических и анти-эстеблишментских настроений. При этом следует ожидать осложнение конвертация этого тренда нынешними популистами (Ляшко, Тимошенко и др)

3) Перенос центра генерирования смыслов из партий в гражданскую среду (экспертное сообщество, клубы, аналитические центры). Идейное исчерпание традиционных партий.

4) Эра клубов. Поиск альтернативы. Формирование среды, которая, по достижению критической массы, станет питательным гумусом для проростания партий будущего в Украине.

5) Сверх-идея. Визионерство и практика «нового доверия». Великая идея предполагает новый тип отношений между участниками движения и иную мотивацию. В комплексе с принципами недоминации, жребия и компетентности везионерство способно сформировать новую традицию.

6) Формирование субъекта(ов) иной системы и объединение вокруг них контрэлиты.

7) Приобретения ресурса.

8) Крах «картельной партии» и «олигархического консенсуса». Это произойдет в краткосрочной перспективе.

9) Работа в корнях общества в качестве «акушеров» новой Системы.


10) Выход на политическую арену и / или электоральный успех.


Сергій Дацюк

... підтримує колегу в чомусь, в чомусь заперечує, в чомусь доповнює. Це тут: http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/5768e6b01aa05/

В пана Сергія план такий:

1. Створення клубу, де обговорюються нові ідеї та потрібні соціальні інновації. Фінансується з Фонду.

2. На основі клубу і членами самого клубу через аутсорсинг створення мізкового центру, якому замовляються інтелектуальні розробки та дослідження у випрацюваних на клубі напрямках. Фінансується з Фонду.

3. Робота у соціальних мережах для віднаходження однодумців-блогерів та кооптації майбутніх членів партії.

4. Створення публічної комунікації (брендового семінару чи круглого столу), де учасники клубу, експерти мізкового центру та віднайдені блогери зможуть комунікувати щодо ідей майбутнього та соціальних інновацій. Фінансується з Фонду.

5. На основі початкового реноме (клуб, мізковий центр, соціальні мережі, брендова публічна комунікація) – створення відкритого громадського фонду, який акумулює кошти на громадську партію. Такий фонд потребуватиме оформлення ідеології, під які збираються гроші. Фонд є відкритим і контрольованим громадськістю.

6. Лише після достатнього наповнення фонду створюється партія, дії якої контролюються громадськістю вкупі з контролем відкритого фінансування. Фінансується з Фонду.

7. Створюються альтернативні канали комунікації з альтернативним дискурсом – соціальні мережі, нові телеканали і т.д. Ведеться дискурсивна війна в Інтернет, яка стає засновком для дискурсивної війни на телебаченні. Окремий проект прихильників партії.

8. Разом з партією створюються силові структури партії. Завдання силових структур на першому етапі – руйнування монопольних медійних телеформатів (блокування політичних ток-шоу на всіх телеканалах до того часу, допоки телеканали не запропонують немонополізований формат комунікації, без людей першого, другого та третього сорту). На другому етапі силові структури займаються наступом на олігархічні активи в моменти громадського протистояння з олігархами та "картельною партією" (суди проти олігархічних активів, політичний тиск на Парламент і т.д). Фінансується з Фонду.

9. Партійні списки такої парті на вибори теж відкриті і є під контролем громадськості. В партію звуть здатних до політики – питання про входження в партію блогерів та експертів розглядається громадськістю, бо можна втратити хорошого блогера та експерта і отримати поганого політика.


10. Після приходу такої партії до влади вся ця структура зберігається, але завдання клубів, мізкового центру та блогерів не змінюються – вони продовжують виробляти соціальні інновації та нові ідеї. Фонд продовжує акумулювати кошти, щоб державні гроші не йшли на партію.


Обговорення

відбувається тут: https://www.facebook.com/groups/edemclubua/permalink/1165419400164644/?comment_id=1166898136683437&notif_t=group_comment_reply&notif_id=1466577600124278

і є пропозиція (придивіться там до ходу дискусії) скласти обидва плани докупи, як шановні автори знайшли б це можливим. То тоді ж в нас був би план?

2 коментарі:

  1. Було і продовження теми. Вже в прямому ефірі: http://partocrat.blogspot.com/2017/01/blog-post_9.html

    ВідповістиВидалити
  2. І ще: https://www.facebook.com/groups/socorgroz/213802762414877/
    Щоправда, без відгуку, але кому цікаво, той прочитав, я сподіваюсь. І ще прочитає з часом, тему ж не вичерпано.

    ВідповістиВидалити